1 Aralık 2010 Çarşamba

Kuzenimin oğlu Sarp'ın amansız hastalığı Canavan ve Sarp'a destek

Kuzenimin oğlu, yeğenim Sarp, anlatması güç bir hastalığa, Canavan hastalığına sahip. Bu genetik bir hastalık ve bu hastalığa sahip çocukların yürüme, konuşma, yutma ve görme gibi fonksiyonları maalesef bulunmuyor. Tek yapabileceğimiz imkanlar ölçüsünde Sarp'a yardımcı olarak daha rahat yaşamasını sağlamak. Kuzenim bunu yapabilmek için Sarp'a bir web sitesi yaptı.

http://www.sarpadair.org/tr/

Sarp'ın çok özel ihtiyaçları bulunuyor. Yurtdışından getirilen özel tekerlekli sandalye, yutkunamadığı için özel mamalar, ilaçlar, ailesi çalışmak zorunda olduğu için tutulan özel hemşire vs... Sarp'a bu konuda yardımcı olmak için Ankara'da 26 Aralık 2010 Pazar günü bir kermes düzenleniyor. Kermese katılım minimum 5TL. Banka havalesi ile gönderebilir ve Kermesin yapıldığı yerden davetiyeyi alabilirsiniz. http://www.sarpadair.org/tr/ adresinde kermesin elektronik davetiyesini bulabilirsiniz.

Hesap no:
Süer ERDUMAN
Garanti Bankası
130-6683039
IBAN: TR40 0006 2000 1300 0006 6830 39

Sarp, düzenlenen kermes ve Canavan hastalığı hakkında detaylı bilgi için Sarp'ın web sitesini ziyaret edin http://www.sarpadair.org/tr.

Sarp doğana kadar genetik hastalıkların nasıl olduğunu bilmiyorduk. Sarp'ı ve hastalığını tanımak hepimizin bilinçlenmesi için de önemli.

2 yorum:

MuGoY dedi ki...

gerçekten çok fena oldu içim

Adsız dedi ki...

Ben Fıx Tv'de çalışıyorum. Size Sarp için ulaşmak istedim facebooktanda o yüzden eklemek zorunda kaldım. bana bir cevap yazarsanızsevinirm Serkan Bey. Beril İdil