Özgeçmiş

25 Şubat 1976 Tarihinde İstanbul’da doğdum. Lanet olası balık burcu!

İlk ve ortaokulu Mecidiyeköy’de bitirdim. Sonra Kağıthane Profilo Anadolu Teknik Lisesi, Fransızca Elektronik bölümünden 1994 yılında mezun oldum. Lisede aldığım Fransızca hazırlık sınıfı ve yoğun Fransızca eğitimi sayesinde aynı yıl İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Eğitimi bölümüne girdim.

Kanına elektronik ve bilgisayar girmiş bir erkeğin edebiyat bölümünde çok dayanamayacağını anlayıp 1996 yılında Ulukom Bilgisayar’da part-time çalışmaya başladım. Doğrusu çalışmaya başlamamın üzerinden bir yıl geçmeden işlerin büyük bölümünü öğrenmiştim. Aynı yıl davulla tanıştım ve davul dersleri almaya başlayarak amatör müziğe adım atmış oldum.

1998 Yılında Atacom Bilgisayar’a sistem destek mühendisi, 2000 yılında ise Takım Bilgi İletişime teknik müdür olarak geçiş yaptım. Bu tarihlerde yıllardır öğrencisi olduğum İstanbul Üniversitesinden ayrılıp Andolu Üniversitesi İşletme Bölümüne geçtim.

Yıllarca cover gruplarında çaldıktan sonra 2000’li yıllarda beste grubumuzu kurduk. Kumsaati isimli grubumuzla basit demo kayıtlarımızı yapıp Roxy yarışmalarına katıldık. Hazırladığım katılım CD’si kapağına Hubble teleskopunun çektiği Hourglass (Kumsaati) nebulasının fotoğrafını koymuştum. Elbette sonuç alamadık ve grubumuz dağıldı.

2002 sonlarına doğru tekrar Atacom Bilgisayara geçtim ve Arge, Teknoloji Direktörü ve YK üyeliği görevlerinde bulundum. 2005 yılının hemen başında ayrılıp kendi şirketimizi, Nebula Bilişim’i kurduk. Aslında şirketin adı, anlayacağınız gibi biraz da Kumsaati grubundan geliyor.
2005 yılında yeni cover grubumuz Lilith ile bir bar performansı yaptık, tam işletme sahibi ile anlaşacaktık ki motosiklet kazasında ayağım kırıldı ve müziği bırakmak zorunda kaldım.

2005 yılının sonlarında aklıma düşen bir fikri takip ederek Türkiye’nin ilk ve tek bilgi güvenliği dergisi olan Beyaz Şapka’ya hayat verdim. Beyaz Şapka şu an bilişim sektörünün en önemli kaynaklarından biri haline geldi, her sayısı bana büyük bir zevk veriyor.

2006 sonlarında Nebula’nın kurumsal çalışmaları ile birlikte üniversiteyi de bitirdim. Artık müzik de yapamıyordum ve ruhum bana bir şeyler yap diyip duruyordu. Yıllarca uğraştığım Flight Simulator (Uçuş Simulatorü) da zevk vermiyordu artık. Birkaç tekne gezisi yüzünden gaza gelip Amatör Denizcilik Belgesi (ADB)ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü (KMT)belgelerini aldıktan sonra İstanbul marinalarında tekne bağlayacak yer kalmadığını öğrendim :)

2007 başlarında fotoğrafçılığa merak sardım, dağ tepe gezip fotoğraf çekmeye başladım. Bakalım önümüzdeki yıllarda hangi konulara el atacağım :)

İşte bu sitede uğraşlarımdan bazılarını bulacaksınız. Umarım keyif alırsınız.

Sevgilerimle..

Hiç yorum yok: