Günlük Hakkında

Beni tanıyanlar az çok bilişim sektöründe yer aldığımı; müzikle, fotoğrafla veya şiirle ilgilendiğimi bilir ama neyi ne kadar yaptığımdan habersizdir. Yeni tanımaya başlayanlara ise tek tek anlatmak imkansız, nitekim bazen ben bile unutuyorum :)

2007 Yılında askere gitmeye hazırlanırken hem kendimi daha iyi anlatmak hem de askerden arkadaşlarıma mesaj gönderebilmek için bu günlüğü "Otuz yılın günlüğü" adı ile açtım.

Askere gidip geldikten sonra günlüğü daha etkin kullandım. Müzik grubumuzla Kumsaati ile bestelediğimiz şarkıları, diğer grubumuz Lilith'in bar perfomansımızın videosunu Otuz yılın günlüğünde yayınladım. Şiir kitabım Kara Kapılar'ı burada henüz çıkmadan duyurdum ve bir süre sonra kitabın PDF sürümünü günlükten indirilebilir hale getirdim. Bazen çektiğim fotoğrafları paylaştım, bazen Ümit Yaşar Oğuzcan'ın şiirlerini. Nikah davetiyemi dahi buradan yayınladım.

Ve gün geldi yaş 35 oldu. "Otuz yılın günlüğü" ad olarak geçerliliğini yitirdi. Günlüğe yeni bir ad vermem gerekiyordu ve yeni adı bulmak zor olmadı. Amatörün günlüğü...

Facebook profilimi ilk hazırladığımda ilgi alanı bölümünü doldurmaya başlamıştım: Amatör müzisyen, amatör fotoğrafçı, amatör denizci, amatör balıkçı, amatör motosikletçi, amatör sivil havacı, amatör aşçı... O kadar çok şeyle uğraştım ki hiçbir konuda kendimi profesyonelleşmiş hissetmedim. Amatörlük sadece acemilik anlamına gelmez. Aynı zamanda karşılık beklemeden, keyifle ve tutkuyla uğraşmak anlamına gelir. Keyif almadığım ve tutkuyla bağlanmadığım hiçbir uğraşım olmadı. Hiçbir zaman para kazanmak için de çalışmadım. Mesleğimde de hala amatör sayıyorum kendimi.

Uzun lafın kısası 'Amatörün günlüğü' isminden daha çok yakışacak bir isim bulamazdım günlüğüme.

'Amatörün günlüğü'nde yeni deneyimlerim, yeni uğraşılarımı ve yeni tutkularımı aktarmaya çalışacağım. Keyif almanızı dilerim.

Sevgilerimle..

Hiç yorum yok: