2 Ekim 2010 Cumartesi

sehirfirsati.com üçkağıdı

Malumunuz sehirfirsati.com adında faaliyet gösteren bir şirket var. Restoran ve hizmet şirketleri ile anlaşıp %70'e kadar indirimli satış yapıyorlar ve buna "fırsat" diyorlar! Bir arkadaşım uçuşa olan merakımı bildiği için Topair'in bir fırsatını mail atmış. sehirfirsati.com diyorki 395TL olan Cessna uçağı ile 15 dakikalık uçuş sadece 195 TL. Bu uçuşun özelliği pilot havada dümeni misafire veriyor. Uçuşa duyduğum büyük hayranlık nedeniyle hemen atlayıp satın aldım.

Daha sonra içime bir kurt düştü ve Topair'i aradım. Bu hizmete İlk uçuş diyorlar ve fiyatı 175$. Yani sehirfirsati.com'un iddia ettiği gibi 395 lira değil, yaklaşık 260 lira. Üstelik uçuşun süresi 15 dakika değil 30 dakika. Hem fiyattan hem zamandan kazık yemiş oluyoruz.

Hemen sehirfirsati.com'a mail atıp madem %50 indirim var diyorsunuz 260/2=130TL fiyat ile 30 dakika uçuş verin veya siparişimi iptal edin dedim. Hiçbir açıklama yapmadan talebiniz üzerine siparişiniz iptal edilmiştir diye bir mail aldım. Kısacası fark etmesek düdükleyecekler. Bir nevi nitelikli dolandırıcılık. Sonra başka fırsatları inceledim. 45 lira fiyatlı Paintball'u 20 liraya sattıklarını söylüyorlardı. Sözkonusu paintball şirketinin fiyatlarını araştırdım ve 15 liraya kadar düşebildiğini gördüm.

Uzun lafın kısası önerim fırsat kelimesine aldanmayıp aldığınız hizmeti iyi araştırmanız. Zira bu şirketin üçkağıtçı olduğu aşikar.

6 yorum:

Erkan Şen dedi ki...

Birader desene uçuş olayı yalan oldu?

Adsız dedi ki...

bende sürekli bu şirketten alışveriş yapan biriyim.6 seanslık 45 dakika adı altında kavitasyon ve ozon terapi 45 tl ye satın aldım.beylikdüzünde adı duyulmuş bir alışveiş merkeziiçinde bulunan yerin 45 dakikayı bu fiyata veremeyeceklerini kabul edersek yapacaklarını etmezsek kendimizin bileceğini ağızlarını gevşete gevşete söylediler.peki dedim.merak ederseniz araştırın ozon yapıldığı idda edilen odada kavitasyona alıyorlar iki müşteri aynı odada...rezillik diz boyu..bahsettiğiniz gibi bunlar düzen.göstermiş olduğunuz duyarlılık için teşekkürler...

Serkan AKCAN dedi ki...

Doğru söylemek gerekirse ozon ve kavitasyonun ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok :) Ama görünen o ki artık sehirfirsati.com aracılığı ile satış yapan kurumlara güvenemeyeceğiz. Umarım birçok insan bu yazılanları okur ve hizmeti satın almadan önce iyice sorgular. Teşekkürler

Azis dedi ki...

Yorumlariniz icin tesekkurler sayenizde aldatilmaktan kurtulduk :)

Serkan AKCAN dedi ki...

Blogun bir işe yaradığına sevindim :)

Unknown dedi ki...

Selam arkadaşlar bende aldım biçok kez ama gayet memnun um sanırım alış veriş i yapmadan önce o firmanın web sitesinden araştırıp alırsanız daha saglıklı bir alışveriş oluyor .